Interiérové sklo

Číre sklo

Najpoužívanejší základný typ skla so širokým využitím. 100% priehľadné.

Mliečne sklo

Jednostranne povrchovo leptané sklo, ktoré je priesvitné , ale nepriehľadné. Vhodné na vytvorenie súkromia.

Tónované sklo

Farba v hmote skla. Priesvitné aj priehľadné. Široká farebná škála. Vhodné do farebných priestorov.

Reliéfne sklo

Vzorované sklo s rôznym reliéfom. Priesvitné, ale nepriehľadnbé. Najčastejšie využitie vo výplniach dverí.

Farebné sklo

Jednofarebne lakované nepriehľadné sklá označované ako Lacobel. Široké využitie ako oblkady kuchyňských liniek, stien a stĺpov atd. Farebný nástrek sa nanáša číre sklo na jednu  stranu. Viac ako 300 farebných odtieňov stupnice RAL

( kompletný prehľad farieb RAL )

Podľa použitia

Jednou z najpoužívanejších sklenených konštrukcií  v moderných interiéroch sú celosklenené dvere. Opticky spájajú a presvetľujú priestory, pričom vytvárajú neopakovateľnú atmosféru vo forme nadčasového vkusného prvku.

Sklenené dvere vyrábame  na mieru z tvrdeného alebo vrstveného bezpečnostného skla s možnosťou výberu kovania (posuvný systém, madlá, pánty, kľučky, lišty, atď.)

Každý klient si môže individuálne vybrať typ a jedinečný dizajn skla. K dispozícii je sklo pieskované, farebné alebo s digitálnou keramickou potlačou, ktorú si klient sám vyberie a môže si nakombinovať rôzne druhy kovania.

V súčasnosti sa stali sklenené deliace steny a priečky moderným i vkusným prostriedkom ako rozdeliť či spojiť priestor bez straty svetla a pocitu zmenšenia priestoru každej kancelárie alebo domácnosti. Hlavnou výhodou sklenených deliacich stien je absencia rušivých celoobvodových rámov, ako aj priebežných profilov

Sklenené deliace steny možno rozdeliť do troch základných typov nasledovne:

•    deliace steny pevné či fixné,
•    deliace steny s otváranými dverami,
•    deliace steny s posuvnými dverami.

Sklo sa kotví do kovových profilov, ktoré sa následne kotvia do podlahy, steny a do stropu. Sklenené steny a priečky vyrábame z tvrdeného (kaleného) bezpečnostného skla alebo  z vrstveného (lepeného) tvrdeného bezpečnostného skla.

Každý klient si môže individuálne vybrať typ a jedinečný dizajn skla. K dispozícii je sklo pieskované, farebné alebo s digitálnou keramickou potlačou, ktorú si klient sám vyberie a môže si nakombinovať rôzne druhy kovania.

Sklenené zábradlie je funkčnou súčasťou každého priestoru, no zároveň je perfektným dizajnovým prvkom. Prepúšťa veľa svetla, neuberá z výhľadu. Existuje množstvo typov a možností ako sklenené zábradlie vyriešiť.

Sklenené zábradlia sa rozdeľujú na:

•    samonosné, kotvené do líniového profilu,
•    samonosné sklenené zábradlie kotvené do kovových bodov,
•    sklenené zábradlie ako výplňové v kovových konštrukciách (nerez, chróm, atď.).

Zásluhou inovácií v technológii opracovania skla a profesionálnym systémom uchytenia nie je potrebná kovová konštrukcia, ktorá by pôsobila pri pohľade na zábradlie rušivo. Samonosnosť a bezpečnosť takéhoto riešenia je dosiahnutá použitím vrstveného bezpečnostného skla v tvrdenom prevedení.

Každý klient si môže individuálne vybrať typ a jedinečný dizajn skla. K dispozícii je sklo pieskované, farebné alebo s digitálnou keramickou potlačou, ktorú si klient sám vyberie a môže si nakombinovať rôzne druhy kovania.

Použitím skla v kúpeľni dokážeme priestor opticky zväčšiť a keďže denné svetlo sklom prechádza, miestnosť pôsobí svetlejšie a vzdušnejšie. Jednou z ďalších výhod skla je, že nepodlieha korózii ani oxidácii a ak sa oň správne staráte, dokáže si aj po rokoch udržať svoju krásu. Sklo je materiál na ktorom sa neusadzujú plesne alebo baktérie, ktoré sa vo vlhkej kúpeľni ľahko usadzujú. Každý z nás si v kúpeľni potrpí na hygienu a to je jedna z najväčších výhod použitia skla v kúpeľni.

Vašu kúpeľňu zameriame a sprchovací kút vyrobíme presne na mieru a podľa Vašich predstáv. Priestor v kúpeľni možno elegantne dotvoriť transparentným, pieskovaným, vrstveným, farebným i  dekorovaným sklom. Každý klient si môže individuálne vybrať motív a jedinečný dizajn skla s digitálnou keramickou potlačou.  K tomu je možné vybrať a nakombinovať rôzne druhy kovania.

Sklenené zásteny nahradzujú materiály, ktoré sa nemôžu pochváliť prívlastkami ako hygienické, ekologické, odolné voči nečistotám, či ľahko udržiavateľné. Tieto zásteny môžu mať množstvo prevedení. Na prianie zákazníka je možné verne imitovať rôzne prírodné materiály ako drevo, prírodný kameň a pod. Štruktúra materiálu je na prvý pohľad na nerozoznanie. Pri skle sú však zaručené oveľa hygienickejšie vlastnosti pracovných povrchov, ako pri klasických prírodných materiáloch. Rôzna farebnosť skla sa dosahuje potlačou, ktorú je možné vybrať podľa priania zákazníka vo forme rôznych obrázkov alebo jednej farby podľa výberu.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.