Drevené PODLAHY, PARKETY

Máloktorý interiérový prvok má schopnosť definovať priestor tak dobre, ako starostlivo zvolená podlaha.

Krásna podlaha môže dodať prepychový vzhľad aj interiéru s jednoduchým základným zariadením a naopak nekvalitná podlaha spôsobí, že aj exkluzívny interiér bude vyzerať lacno.

Veď nie nadarmo sa hovorí, že začať treba od podlahy...

Ak uvažujete o kvalitnej drevenej podlahe, prípadne laminátovej podlahe a keďže je to finančne náročná investícia takpovediac na celý život, výhodné je zveriť sa do rúk odborníkov a expertov v našom parketovom štúdiu.

Vo výbere správnej drevenej podlahy alebo laminátovej podlahy Vám fundovane dokážeme poradiť. Oboznamujeme sa so všetkými novinkami na trhu a naše konkrétne skúsenosti z praxe Vás môžu upozorniť na možné riziká. Podlahu vnímame v širších súvislostiach a nezaujato posúdime vhodnosť Vášho individuálneho výberu.
Vždy totiž záleží najmä na danom interiéri, vkuse a možnostiach jeho majiteľa. Jednoducho, hranice fantázie sú nekonečné a stačí si len vybrať. Veď dokázať si vybrať, by vás malo motivovať a odmena vo forme krásnej podlahy vás určite neminie.

Ak ste sa už raz rozhodli, nemalo by vás odradiť hľadanie, veď prvý krok ste práve urobili, a to je dôvod k ďalšiemu úspechu pri rozhodovaní. Rozhodne by ste sa nemali riadiť len financiami. Väčšina lacných drevených podláh či laminátových podláh sa časom rýchlo predraží. Podlaha je totiž najviac namáhanou časťou bytu.
Ak máte doma drevenú podlahu, ste šťastný človek – každý krok na nej vás spája s prírodou. Škála našej ponuky je bohatá a dáva možnosť uspokojiť potreby aj tým najnáročnejším zákazníkom. Vytvorte si teda vlastný domov za pomoci našich produktov, miesto, kam sa budete vracať vždy s radosťou a vnútorným uspokojením.

Kráľom medzi podlahovými materiálmi zostáva drevo. Tento zázračný materiál, prístupný, ľahko opracovateľný, esteticky a elegantne pôsobiaci, príjemný na dotyk i pohľad, farebne rôznorodý, všestranne využiteľný, sprevádza človeka po celý život pri výstavbe svojho obydlia od základov až po strechu.

Drevené podlahyČaro dreva, jeho neopakovateľná vôňa, vzhľad a príjemný povrch patria medzi najviac cenené vlastnosti. Vďaka prirodzenosti, kráse a teplu, ktoré vyžaruje, nie je žiadnym prekvapením jeho pretrvávajúca trendovosť a nadčasovosť.

Drevo je stále populárny materiál v interiéri, ktorý pôsobí teplo a útulne, ak sa v ňom nachádza väčšia drevená plocha. Dominantou domu alebo bytu môže byť podlaha z klasických drevených masívnych parkiet alebo veľkoplošná drevená plávajúca podlaha, ktorá sa hodí ku každému zariadeniu.

Pre človeka sú drevené podlahy príjemné svojou nášľapnou elasticitou.

  • Po dreve sa veľmi príjemne chodí
  • Chráni naše končatiny pri chôdzi a pri nárazoch
  • Zabraňuje únave svalov a väzov
  • Udržiava teplo a dobre zvukovo izoluje

Navyše pri súčasných alergiách, ktoré sa vyskytujú prakticky v každej rodine, býva drevená podlaha odporúčaná práve zo zdravotného hľadiska.

Uvedené vlastnosti predurčujú drevené podlahy najmä do spální, detských a obývacích izieb.

Prírodné drevo má totiž vynikajúce vlastnosti, ktoré oceníte aj po mnohých rokoch.

Rozdelenie drevených podláh

Dvojvrstvová konštrukcia drevených podláh má výhody v konštrukčnej stálosti.

Dvojvrstvové drevené podlahy sú menej náchylné na tvarové zmeny vznikajúce zmenou klímy v miestnosti. Sú povrchovo upravené z výroby lakom prípadne olejom a po položení sa už nijako neupravujú.

Dvojvrstvové podlahy sa lepia celoplošne. Skladajú sa z nášľapnej masívnej vrstvy z ušľachtilého dreva a priečne uloženej vrstvy smrekového alebo dubového masívu pre dosiahnutie objemovej stálosti.

Nášľapné vrstvy sa líšia v hrúbke, ktorá je z pravidla od 3,6 mm do 5 mm, pričom hrúbka nášľapnej vrstvy určuje množstvo renovácii prebrúsením. Jednotlivé vrstvy sú behom výroby lepené a následne lisované pri vysokých teplotách.

Trojvrstvová sendvičová konštrukcia drevených podláh ponúka výhody oproti masívnym dreveným podlahám v konštrukčnej stálosti.

Sú menej náchylné na tvarové zmeny vznikajúce zmenou klímy v miestnosti. Položenie je riešené plávajúcim spôsobom.

To znamená, že podlahové dielce nie sú fixované k podkladu, ale iba v spojoch skladaním v suchom zámku. Celková nižšia výška ako je bežná pri masívnych podlahách umožňuje položenie aj v priestoroch, kde je obmedzená konštrukčná výška podlahy napr. pri rekonštrukcii.

Horná nášľapná vrstva z ušľachtilého masívu v hrúbke 3,6 – 4 mm je ponúkaná s hotovou povrchovou úpravou lakom prípadne olejom, teda tak, že sa po položení už nijako neupravuje. Hrúbka tejto vrstvy umožňuje renováciu prebrúsením.

Stredná priečne uložená vrstva smrekového masívu a spodná protiťahová vrstva zaisťujú objemnú stálosť. V strednej vrstve je na dlhej aj krátkej strane vyfrézovaný clic – zámok prípadne pero – drážka. Jednotlivé vrstvy sú behom výroby lepené a následne lisované pri vysokých teplotách.

Masívne dosky tzv. dyľe a masívne vlysy tzv. parkety sú používané už po celé storočia a konštrukcia jednotlivých prvkov sa prakticky nemení.

Drevené parkety sa už nepribíjajú klincami, ale lepia sa celoplošne špeciálnymi elastickými lepidlami o suchý, rovný podklad. Podlaha tak nemôže vŕzgať a škrípať, ako sa to stávalo pri starších technológiách pokladania. Zdokonaľujú sa tiež výrobné technológie – presnosť opracovania, vysušenia na správnu vlhkosť v celej hmote dreva. Povrch je už pri výrobe upravený lakom, olejom prípadne je surový.

Masívne drevené podlahy hrúbky od 15 mm do 22mm  môžeme niekoľko krát prebrúsiť a predĺžiť tým životnosť podlahy. Drevo stále pracuje, jeho objem sa mení v závislosti na zmenách teploty a vlhkosti. Ideálne prostredie pre drevo aj pre človeka je teplota okolo 20°C a 50-60% vlhkosť vzduchu. Výrazné zmeny týchto hodnôt spôsobia zosychanie alebo naopak napúčanie podlahy. Podlaha z masívneho dreva je dlhodobá investícia, umožňuje opakovanú renováciu.

Laminátové podlahy vznikli ako náhrada a konkurencia drevených podláh a stali sa bežnou krytinou v slovenských domácnostiach.

Laminátové podlahy

Najväčšej obľube sa tešia v panelákoch, kam si ľudia nechcú klásť drevenú podlahu.Laminátová podlaha je lacnejšia verzia podlahy, ktorá sa dokáže tváriť “dreveno”.

Vďaka nízkym cenám si ich kupujú predovšetkým zákazníci, ktorí si so svojim rozpočtom nemôžu dovoliť drevenú podlahu, ale existuje skupina zákazníkov, ktorí chcú mať laminát pretože je odolnejší voči poškodeniu ako pravé drevo a  sú presvedčení, že údržba laminátovej podlahy je jednoduchšia ako u drevenej podlahy a cenová otázka je pre nich až druhoradá.

Pri výbere laminátovej podlahy hrá vzor a farebnosť dôležitú úlohu. Vyberať treba starostlivo, pretože jednotlivé typy sú dimenzované na rôzne zaťaženia a ich vlastnosti, dané technológiou výroby sa výrazne líšia.

Súčasná ponuka laminátových podláh zahŕňa nielen rôzne triedy záťaže, dizajny, vzory a prevedenie, ale aj exkluzívne povrchy a štruktúry, ktoré sú skoro na nerozoznanie od pravého dreva.

Základom vysokej kvality laminátovej podlahy sú hlavne vlastnosti a sila nosnej dosky.

Drevené podlahy do každého interiéru

Drevené podlahy, laminátové podlahy najvyššej kvality od svetových výrobcov

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žiadne produkty v košíku.