Parkety, prvé pravé parkety v meste

Prvé pravé parkety v meste.
Domov arrow Produkty arrow Drevené podlahy
Drevené podlahy Print E-mail

Kráľom medzi podlahovými materiálmi zostáva drevo. Tento zázračný materiál, prístupný, ľahko opracovateľný, esteticky a elegantne pôsobiaci, príjemný na dotyk i pohľad, farebne rôznorodý, všestranne využiteľný, sprevádza človeka po celý život pri výstavbe svojho obydlia od základov až po strechu.

Drevené podlahy Čaro dreva, jeho neopakovateľná vôňa, vzhľad a príjemný povrch patria medzi najviac cenené vlastnosti. Vďaka prirodzenosti, kráse a teplu, ktoré vyžaruje, nie je žiadnym prekvapením jeho pretrvávajúca trendovosť a nadčasovosť.

Drevo je stále populárny materiál v interiéri, ktorý pôsobí teplo a útulne, ak sa v ňom nachádza väčšia drevená plocha. Dominantou domu alebo bytu môže byť podlaha z klasických drevených masívnych parkiet alebo veľkoplošná drevená plávajúca podlaha, ktorá sa hodí ku každému zariadeniu.

Pre človeka sú drevené podlahy príjemné svojou nášľapnou elasticitou.

  • Po dreve sa veľmi príjemne chodí
  • Chráni naše končatiny pri chôdzi a pri nárazoch
  • Zabraňuje únave svalov a väzov
  • Udržiava teplo a dobre zvukovo izoluje

Navyše pri súčasných alergiách, ktoré sa vyskytujú prakticky v každej rodine, býva drevená podlaha odporúčaná práve zo zdravotného hľadiska.

Uvedené vlastnosti predurčujú drevené podlahy najmä do spální, detských a obývacích izieb.

Prírodné drevo má totiž vynikajúce vlastnosti, ktoré oceníte aj po mnohých rokoch.

Už ste niekedy pocítili príjemný dotyk dreva, jeho mäkkosť či nenápadné vyžarovanie tepla? Skúste sa mu poddať. Zatvorte oči, bosými nohami pomaly prejdite niekoľko metrov po drevenej podlahe a možno sa vám na prvý raz podarí vychutnať si niektorú zo sympatických vlastností dreva.

 

 

www.mita-parkett.sk
Mita, s.r.o.