Parkety, prvé pravé parkety v meste

Prvé pravé parkety v meste.
Admonter Print E-mail

Západ slnka

V každej Admonter drevenej podlahe sa skrýva 900 rokov tradície.

Admonter Už od 11. storočia sa v okolí Benediktínskeho kláštora v Admonte (Rakúsko) ťaží a upravuje drevo. V každej jednotlivej podlahe Admonter je tak nie menej ako 900 rokov tradície. Tento poklad v podobe bohatých skúseností umožnil firme STIA aby sa zaradila medzi popredných výrobcov drevených podláh.

Drevené podlahy - Admonter
Drevené podlahy - Admonter
Už po dobu 30-tich rokov prírodné podlahy z Admontu určujú úroveň akosti v oblasti vysoko kvalitných a ekologicky nezávadných drevených podláh v celosvetovom merítku.
Viac ako 900 rokov tradície v spracovaní ušľachtilých drevín spojených s najmodernejšou technológiou robí každú jednotlivú Admonter podlahovú lamelu jedinečnou.

Admonter podlaha prekonáva zdanlivý nesúlad tradičného a moderného štýlu: prirodzená prírodná elegancia zvýrazňuje moderný život, rovnako ako tradičný štýl naplno v súlade s tým, kde je použitá. Každá podlaha Admonter je unikátna.

3-vrstvová konštrukcia:

Špeciálne navrhnutá 3-vrstvová konštrukcia je zložená z vrchnej nášlapnej vrstvy, priečne uloženej strednej vrstvy a spodnej protiťahovej vrstvy, ktorá vyrovnáva pnutie a pohyb. Táto unikátna konštrukcia nemôže byť jednoducho prekonaná čo do rozmerovej stability a perfektnej vyváženosti. Všetky horné hrany sú štandardne vybavené jemnou mikro-fázkou pre zvýraznenie veľkého formátu v podlahovej ploche.

30 rokov záruka:

STIA poskytuje 30 ročnú záruku na skryté materiálové a výrobné vady.

Kvalita dreva:

Iba 2% stromov majú dostatočnú kvalitu dreva, ktoré môže byť použité pre spracovanie na Admonter.

Kontrola kvality:

Od ručného roztriedenia surového materiálu po dodanie podláh podstupuje Admonter celkovo 15 kontrol kvality.

Žiť s pravou hodnotou.
  • Zdravá klíma bez jedovatých a škodlivých látok
  • Kvalita a stabilita po generácie
  • Pocit pohodlia do Vášho priestoru
  • Dlhotrvajúca mimoriadna stabilita vďaka jedinečnej 3-vrstvovej konštrukcii


Podlahové kúrenie:

Admonter prírodné podlahy sú ideálne vhodné pre použitie na podlahové vykurovacie systémy (s výnimkou: buku, kanadského javora a sibírskeho červeného smreka bez sukov).
Povrchová teplota podlahy nesmie prekročiť 26 °C, a to ani pri použití teplovodného, alebo elektrického vykurovacieho systému.

Pozor: Veľkorozmerné predmety, ako nábytok, nízke postele atď. položené na podlahe s inštalovaným elektrickým vykurovacím systémom môžu spôsobiť koncentráciu tepelnej energie, ktorá nemôže byť rozptýlená do voľného priestoru. Výsledkom čoho je prehriatie podlahy.

Dbajte na dodržiavanie pokynov vykurovacieho protokolu!

Vykurovací protokol

Povrchová úprava:

Prírodný olej
Prírodný olej

Prírodný olejovaný povrch je 100% bez škodlivých látok. Prírodný olej sa skladá z obnoviteľných surovín ako je slnečnicový olej, bodliakový olej, rôzne prírodné vosky a kalcium. Zvláštnosťou tohto povrchu je jeho otvorená pórovitosť a tým vznikajúca vzdušnosť. Pôsobí vlhkostne regulačne a obstaráva zdravú klímu v miestnosti. Vďaka pravidelnej údržbe s Admonter Clean & Care a s Admonter údržbovým olejom tvorí prírodnú patinu.

 

 

Prírodný biely olej
Prírodný biely olej

Aplikácia bieleho oleja na drevo vytvára odlišný vzhľad, ktorý môže pripomínať surový povrch. Dve vrstvy číreho oleja sú aplikované na hornú vrstvu bieleho oleja a tým sa zabráni blednutiu bieleho pigmentu.

 

 

 

UV olej
UV olej

UV-olej obsahuje približne 60% obnoviteľných zložiek, je vhodným kompromisom k absolútne prírodným povrchom. UV-olej vyžaduje jednoduchšie čistenie a údržbu a je veľmi odolný.
Ak máte radi prírodne matný vzhľad, ako má povrch s prírodným olejom a chcete venovať relatívne menej času čisteniu a údržbe, odporúčame tento typ povrchu.

 

 

Matný lak
Matný lak

Aplikácia asi 80g akrylátového laku jemne vyplní póry dreva. Náš lak je tak elastický, že povrch podlahy zostáva vysoko odolný a trvanlivý. Čistenie a údržba je absolútne nekomplikovaná a vzhľad podlahy je sametovo matný. Pričom tieto charakteristiky neznižujú vzhľad a akosť prírodného povrchu.

 Štýl kladenia:

Štýl kladenia Štýl kladenia

Pokládka:

Celoplošné lepenie
Celoplošné lepenie Admonter drevené podlahy možno celoplošne lepiť k podkladu. Vhodnými podkladmi sú cement, anhydrit a drevotrieska.

Plavajúca pokládka
Plávajúca pokládka Admonter 3-vrstvové podlahy JOHAN je možné pokladať na suché a pevné podklady bez použitia lepidla "Click" systémom. Podklad pre plávajúcu pokládku musí byť čistý, suchý, rovný a pevný. Pôvodné podlahové krytiny musia byť odstránené.

 

www.mita-parkett.sk
Mita, s.r.o.